כששואלים אותנו: משה, אסנת  איך לדעתכם צריך להראות משרד אדריכלים צעיר וטכנולוגי בימינו ?
התשובה ברורה: ראשית , התכנון עצמו חייב להיות תמיד תלת מימדי. כבודן של תוכניות דו מימד במקומן מונח, ושום טכנולוגיה לא תחליף סקיצה ידנית מעשה ידי אדם. עם זאת, אדריכל חייב להתייחס לדינמיקה, להתחדשות, לרעננות, העולם מתקדם בצעדי ענק ואנו חייבים להיות קשובים לשינויים ולקצב. למה? כי זו שפה ובסוף חייבים לדבר באותה השפה! אחד היתרונות הבולטים שאנחנו רואים בהצגת התכנון המקדים ללקוח באמצעות תוכנות תלת מימד, היא העובדה הברורה שהדבר מקנה לנו יכולת אדירה לחסוך המון זמן בתהליך התכנון, בנוסף, תכנון בצורה כזו גם חוסך ומונע המון חוסר הבנה ותיסכול של הלקוח כתוצאה מהסברים שחוזרים על עצמם. הכל שקוף וברור אל מול העיניים, אין צורך להבין ולדעת לקרוא תוכניות עבודה. אני חייבת לציין שפשוט חבל שלא כל המשרדים בארץ היום עובדים כך.
מבחינתנו, תכנון משולב תלת מימד היא היום חובה בסיסית לא אקסטרה וכמובן שליטה ב-AI.
השלב השני - הוא כמובן, ליווי הלקוח לאורך כל תהליך התכנון בעזרת תוכנות רינדור ריאליסטיות ובדגש על יכולת תנועה חופשית בחלל, כך הלקוח רואה את התכנון ברמה ריאליסטית ויש ממש תחושה של טיול פיזי במקום.
בסופן הוא גם מקבל תמונות הדמיה ריאליסטיות וסרטון תדמית של הבית והגינה.
גולת הכותרת- היא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שקיימת אצלנו במשרד היום - אלו הם משקפי VR או בשמם משקפי תלת מימד, כלי מדהים שחוסך ללקוח זמן וכסף.  עיקר תרומתו היא בהובלת הלקוח להבין את התמונה השלמה של התכנון ואף מעבר לכך. מה שלא קורה בהדמיות ובטח שלא בתוכניות עבודה. באמצעות משקפי תלת מימד הלקוח נכנס ממש "לסיור בתוך הבית"  וכל זאת עוד טרם הוא נבנה בכלל/ או לחילופין עדיין לא הסתיים השיפוץ בו. הדגש פה הוא לגמריי על חוויית הלקוח, זהו תהליך שונה, טכנולוגי, וחדשני, ולא פחות חשוב - זהו תהליך חווייתי מהנה.
ההבנה המהירה של הלקוח בתהליך הפשוט הזה חוסכת לנו זמן אדיר, כך אנו מקבלים יחד במהירות החלטה על התכנון הסופי ומתקדמים לתוכניות מפורטות, לכל תהליכי הרישוי ומשם לביצוע.  
היה מקרה, בו חסכנו ללקוח שלנו סכום אדיר של כסף וגם בעיקר אכזבה גדולה, וכל זה באמצעות  ובזכות משקפי תלת מימד שלנו: הלקוח הגיע אליינו, והבקשה העיקרית שלו הייתה:  "אני רוצה בית יוקרה מרשים ביופיו. כזה שכל מי שיגיע למושב יעצור ויסתכל ב"וואו." אני תמיד אומרת, בסוף אדריכל הוא גם פסיכולוג, אנחנו מקשיבים ללקוח ומבינים את הרצונות והחלומות הייחודים של הזוג שמולנו. הם הלקוחות והם תמיד צודקים!  
אז עיינו יחד בתמונות השראה שאספו בני הזוג לצורך המחשת בית החלומות שבנו בדמיונם, בין הבקשות הייתה גם דרישה אחת ברורה: תקרה בגובה 9 מטרים. (בקשה חריגה יש לומר)
אנחנו כאדריכלים הסברנו את החסרונות של תקרה בגובה כזה, כמו כן ציינו שאפשר להגיע לתוצאה של בית יוקרה מרשים ביופיו גם עם תקרה קצת יותר נמוכה. אבל הלקוחה עמדה על שלה. הבנו משה ואני מיד שזה החלום שלה! ואם זה החלום שלה- אנו פה כדי להגשים לה אותו על הצד הטוב ביותר נקודה! התקדמנו עם התכנון, סקיצות, גיבוש התכנון הראשוני, הדמיות עד שלבסוף הגענו לשלב המיוחל, הסיור של בני הזוג בבית החלומות שלהם. הזמנו אותם שיגיעו אליינו למשרד, והאישה הייתה הראשונה ש"נכנסה לטיול בבית" קבענו מראש כמה נקודות מבט הכי מעניינות בבית, אחת מהן הייתה כמובן- הסלון המרשים שלהם.
היא טיילה בחלל בהנאה, הבינה את הפרופורציות המדוייקות ברגע שהיא הרימה את הראש, היא מיד נבהלה מגובה התקרה העצום.
"לא לא ממש לא !!" זה מה שהיא אמרה.
כמובן שמיד הנמכנו וביצענו תיקונים בתוכניות.
מה שקרה פה הוא בעצם דוגמה מוחשית לכמה משקפי תלת מימד הם כלי שלא רק מייעל את העבודה, הוא גם חוסך אלפי שקלים.  
אני חייבת לציין, כי במידה והלקוחה הזו לא הייתה משתמשת בכלי המדהים הזה משקפי הVR, התוצאה הייתה שהלקוחה הייתה מגיעה לשטח בזמן הבניה ופשוט מפסידה המון כסף.
מה שהיה נותר במקרה כזה, זו פעולת הנמכה לגובה העצום ההוא שבנו סתם. שכולל גם עוגמת נפש בזבוז כסף זמן ואכזבה.
מוצר חדשני נוסף, היא מדפסת תלת מימד באמצעותה אנו יכולים להדפיס במהירות מודל מוחשי של הבית ולתת אותו ללקוח במתנה
כל הדברים הללו יכולים לשנות את עולם התכנון האדיכלי עיצוב פנים ואדיכלות הנוף מקצה לקצה וכך אנו דוגלים במשרד שלנו שרון אדריכלות אנו מייצרים ללקוח ממש כמו בתפירה אישית את בית חלומותיו, עם ליווי טכנולוגי ברמה הגבוה ביותר שגם מייעל את העבודה וגם מייצר חוויית לקוח מושלמת שלא ישכח.
מאמינם שכך כל משרד צריך להתנהל בימינו.
שרון אדריכלות
אינסטגרם‏:
https://www.instagram.com/sharon_architecture/
אתר:
https://www.sharon-arc.co.il/
טיקטוק:
https://www.tiktok.com/@sharon_architecture?_t=8Ze9ZCOCPys&_r=1
פייסבוק:
https://www.facebook.com/SharonArchitecture/
כתב: אסנת ומשה שרון
קרדיט לצילום: אסנת ומשה שרון

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.